אות "גלובס" לעסקים
זהבה דברת
09/06/02

אות "גלובס" 2002 ע"ש חיים בר און - עסקים למען החברה, הוענק לחברות מוטורולה דרום, קשרים ונסיקום בטקס, שנערך ביום חמישי האחרון באמפי דוהל בשכונת התקוה בתל אביב. בין הנוכחים בטקס - רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב, אריה (לובה) אליאב, עדנה בר און, אלמנתו של חיים בר און, בתם אלונה בר און, משפחת פישמן ונציגי החברות הזוכות.
אריה (לובה) אליאב דיבר בטקס על נתינה מהלב לעומת נתינה מהראש. מנכ"ל "גלובס" עמי אבן דיבר על תרומתן של החברות הפועלות למען הקהילה לעידוד פעילות דומה בקרב חברות אחרות, והזכיר את שילובם של עובדים עם מוגבלויות בעיתון "גלובס". אבן דיבר על הצורך להנחיל את תרבות הנתינה גם בקרב עסקים קטנים ובינוניים. ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, העלה על נס את הנתינה במקום שבו הרשויות אינן יכולות לתת, והודה לגופים התורמים ומסייעים לקהילה.

האות, המוענק ביום הולדתו של חיים בר און ז"ל, מי שהיה מו"ל ומנכ"ל גלובס, מהווה ציון לשבח, הכרה והוקרה לעסקים המעורבים בחברה ובקהילה בישראל, ונועד להגביר את מעורבותם החברתית. האות הוא מפעל משותף של עיתון "גלובס" ושל ארגון מ.ע.ל.ה. - מחויבות עסקית למען החברה בישראל.

61 חברות וארגונים הגישו השנה את מועמדותם לקבלת האות, מהם 54 חברות וארגונים גדולים, שהגישו מפרויקט אחד ועד מספר פרויקטים, שלוש חברות בינוניות וארבע חברות קטנות.

מנכ"ל מוטורלה ישראל, אלישע ינאי, דיבר בשם מוטורולה דרום מערד, העוסקת בייצור מוצרי אלקטרוניקה. מוטורולה דרום זכתה באות "גלובס" לעסקים גדולים על פעילותה רבת השנים למען אוכלוסיית העיר ערד. ינאי התרגש מהעובדה שנשיא מוטורולה העולמית מצא לנכון לציין את נושא הזכייה בפגישה, שהתקיימה ביניהם יום לפני הטקס. לדברי ינאי, מוכיח הדבר את החשיבות המיוחסת במוטורולה העולמית לפעילות למען הקהילה.

דודי זילברשלג, מנכ"ל חברת קשרים - העוסקת בפרסום, תקשורת, יחסי ציבור וייעוץ אודות המגזר החרדי, קיבל בשם ארגונו את הפרס לעסקים בינוניים, על פרויקט "מפעל חיים". זילברשלג דיבר על תרבות הנתינה במגזר החרדי, שאותה החליטה החברה לאמץ במגזר החילוני במסגרת בתי אוכל ומרכזים לאיסוף רהיטים ובגדים עבור חסרי היכולת. הוא דיבר על תרומתה של הנתינה לעסק הנותן.

דוד גוטרזון, סמנכ"ל הפיתוח של נסיקום, חברת סטארט-אפ לפיתוח שירותים מבוססי מיקום בסביבת האינטרנט הנייד, קיבל בשם החברה את האות לעסקים קטנים, על הפעילות למען נפגעי הנפש. הוא דיבר על הצורך של עסקים קטנים לתרום לקהילה ועל התרומה לעובדי החברה המתנדבים.

הענקת הפרסים לוותה בסרטים על פעילותן של החברות. לשלוש החברות הזוכות ניתן פסל, פרי יצירתה של האמנית חנה שחר. 13 חברות אחרות, שהעפילו לשלב הגמר, קיבלו תעודות הוקרה: הבנק הבינלאומי הראשון, תדיראן קשר קריית שמונה, בזק, פוליקום ישראל, רשת וכתר פלסטיק בקטגוריית עסקים גדולים; בדק תקשורת ואלוני חץ נכסים והשקעות בקטגוריית עסקים בינוניים; צרפתי סוכנות ביטוח וגני פאר עפולה בקטגוריית עסקים קטנים.

קישור לאתר גלובס